ДІЯЛЬНІСТЬ СКУ

СУЧАСНА СПІВПРАЦЯ З УКРАЇНОЮ

«Сьогодні як ніколи важливо поєднати зусилля української діаспори на чолі з СКУ та України, щоб допомогти їй зайняти гідне місце серед міжнародної спільноти».

Ярослава Хортяні, 2017 р.
Перший заступник Президента СКУ з 2008 р.
Голова Європейського Конґресу Українців.

У 2014 р. для більш ефективної підтримки України СКУ розгортає структуроване співробітництво з її владними структурами, з державними установами та інститутами громадянського суспільства і зміцнює зв’язки з народом України.

Співпраця з Церквами в Україні:
СКУ обговорює пріоритети співпраці під час зустрічей з Главами Української Православної Церкви Київського Патріархату і Української Греко-Католицької Церкви та Провідниками Церков в Україні, співпрацює у проектах духовного розвитку, у т. ч. й зустріч Президента СКУ з Вселенським Патріархом Варфоломієм І на підтримку видання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Співпраця з владою України:
У 2014 р. і в 2016 р. Президент СКУ підписує з Прем’єр-міністрами України Меморандуми про співпрацю з Кабінетом Міністрів України, які охоплюють питання утвердження незалежності і суверенітету України, забезпечення її територіальної цілісності, захисту людських, громадянських та національних прав українців у світі та сприяння демократичному процесу в Україні, її євроінтеграційним та євроатлантичним прагненням.
СКУ втілює в життя ці Меморандуми на підставі конкретних планів з міністерствами України та домовленостей під час регулярних зустрічей з Президентом, Прем’єр-міністром, Головою Верховної Ради, міністрами та народними депутатами України.

Підтримка реформ в Україні:
СКУ підтримує реформи в Україні, у т. ч. й участь у розробці Закону України «Про зовнішню трудову міграцію» (2015 р.) та оновленого Державного стандарту загальної середньої освіти України (2017 р.).

Розширення співпраці з Україною через Представництво СКУ в Україні:
У 2014 р. СКУ відкриває у Києві Представництво СКУ в Україні для розширення співпраці на різних рівнях.

Співпраця з державними та громадськими інституціями:
СКУ співпрацює з державними та громадськими інституціями України, зокрема щодо української освіти і культури з Львівською політехнікою та її Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою, щодо медичної реабілітації з Українським Католицьким Університетом та щодо української історії з Українським інститутом національної пам’яті.