ДІЯЛЬНІСТЬ СКУ

РОЗБУДОВА НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕМОКРАТИЧНОЇ УКРАЇНИ

«Встала Правда! Встала Воля! Сповнились нарешті пророчі слова Великого Кобзаря. Ядерно озброєну тиранію, другу в світі потугу, перемогла могутніша сила – духова сила народу».

Юрій Шимко, 1991 р.
Президент СКУ в 1988-1993 рр.

З прийняттям у 1991 р. Акту проголошення незалежності України СКУ очолює діяльність української діаспори, спрямовану на становлення та утвердження України як суверенної, незалежної, демократичної, правової та соціальної держави, сприяючи їй у різних сферах життєдіяльності.

Дипломатичне визнання Української держави у світі:
СКУ проводить акцію щодо дипломатичного визнання Української держави країнами Заходу: першими Українську державу визнають Польща, Канада, Угорщина, Литва і Латвія, а до кінця грудня 1991 р. – 57 держав світу.

 

Розбудова демократичних процесів:
З 1999 р. СКУ регулярно організовує в Україні міжнародні спостережні місії, зокрема місія СКУ та його складових організацій після Помаранчевої революції 2004 р. становила понад 2 500 осіб.

Економічний розвиток:
СКУ сприяє відновленню у 1992 р. і подальшому розвитку кредитного руху в Україні та допомагає у скасуванні в 2006 р. поправки Джексона-Веніка, що дозволяє Україні встановити нормальні торгівельні стосунки із США.

Розвиток освіти, Розвиток освіти, науки і культури:
СКУ започатковує в Україні Інститут професійного розвитку вчителів, спільно з університетами України проводить наукові конференції, допомагає у виданні освітніх друкованих матеріалів, зокрема про історію України.

Розвиток спорту:
СКУ підтримує розвиток українського спорту, у т ч. й через надання допомоги українським спортивним командам під час Олімпійських ігор та міжнародних спортивних змагань.

Гуманітарна допомога:
СКУ координує надання Україні потужної гуманітарної допомоги з боку діаспори.