ДІЯЛЬНІСТЬ СКУ

ПІДТРИМКА ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

«Простягніть свою руку любові, допомоги і братерства кожному українцеві, де б він не жив: чи в Україні, чи в Казахстані, чи на Камчатці, чи в Південній Америці, чи в Америці, чи Канаді. Простягніть свою руку до найбіднішого, до найпростішого свого брата».

Аскольд Лозинський, 1988 р.
Президент СКУ в 1998-2008 рр.

СКУ підтримує інтереси об’єднаної навколо нього понад 20-мільйонної української діаспори із 53-ох країн світу, зокрема дбає про права і соціальне становище українців та українських громад, де б вони не проживали, сприяє всебічному розвитку українського громадського життя та єдності української діаспори у просуванні спільних інтересів на світовому рівні.

Провід СКУ регулярно відвідує українські громади у світі та просуває їхні нагальні потреби під час зустрічей і звернень до владних структур країн їхнього проживання та міжнародних інституцій, а також підтримує важливі проекти українських громад.

  • У 2010-2012 рр. СКУ порушує питання про незаконну ліквідацію Об’єднання українців Росії і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії та сприяє припиненню намагань російських владних структур закрити Бібліотеку української літератури в Москві.
  • СКУ сприяє вирішенню у 2011 р. важливої для української громади в Угорщині справи щодо виборів до Державного органу самоврядування українців Угорщини.
  • СКУ стратегічно проводить свої Річні загальні збори 2010 р. в Перемишлі та в такий спосіб сприяє поверненню у 2011 р. українській громаді Польщі Народного дому в Перемишлі, який у неї був конфіскований під час акції «Вісла» в 1947 р.
  • СКУ сприяє розмороженню у 2012 р. банківських рахунків Союзу українців Румунії та відновленню його повноцінної діяльності.
  • СКУ сприяє припиненню процесу закриття в 2012 р. української школи в с. Мокре Підкарпатського воєводства у Польщі та її переданню українській громаді.
  • СКУ підтримує українців Німеччини в заснуванні у 2012 р. Об’єднання українських організацій у Німеччині – української крайової центральної репрезентації СКУ.
  • СКУ порушує питання про загрози для складових організацій СКУ з Російської Федерації у зв’язку з включенням СКУ в 2015 р. до попереднього «патріотичного стоп-листа».
  • СКУ сприяє вирішенню у 2016 р. важливого для Союзу українців Румунії питання щодо права на свого представника в румунському Парламенті.
  • СКУ сприяє проведенню Форумів української молоді діаспори «Болгарія-2010», «Київ-2011», «Львів-2012», «Тернопіль-2013», «Франківськ-2014», «Одеса-2015» та «Вінниця-2016».
  • СКУ сприяє проведенню Чемпіонатів світу з футболу серед українських діаспорних команд у 2016 та 2017 рр.