ДІЯЛЬНІСТЬ СКУ
ІНФОРМУВАННЯ ПРО ГОЛОДОМОР – ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
«Ми мусимо зробити все, щоб геноцид Голодомору 1932-33 рр. був якнайширше визнаний у світі та щоб такий злочин ніколи і ніде не повторився».
Петро Саварин, 2017 р.
Президент СКВУ в 1983-1988 рр.
У зв’язку з запереченням тоталітарним радянським режимом Голодомору 1932-33 рр., який спричинив в Україні понад 7 мільйонів смертей, СКУ впродовж усієї своєї історії інформує міжнародну спільноту про цю найбільш цинічну форму політичного терору та закликає визнати Голодомор геноцидом українського народу.
СКУ очолює міжнародні інформаційні кампанії, пам’ятні заходи, проводить конференції, випускає тематичні матеріали та звернення до держав світу і міжнародних інституцій, підтримує видання книг та наукових матеріалів, сприяє спорудженню пам’ятників та випуску і поширенню фільмів та відеоматеріалів на тему Голодомору.
- У 1980-их рр. СКУ збирає докази і спогади очевидців Голодомору та в 1984 р. ініціює створення Міжнародної комісії з розслідування Голоду в Україні 1932-33 рр. із 7 визначних юристів та професорів. Комісія в 1990 р. видає остаточний звіт, в якому стверджує, що Голодомор був штучним голодом та що радянську владу слід за це рішуче засудити.
- СКУ проводить широкомасштабну Міжнародну акцію «Незгасима свічка», у ході якої символічна незгасима свічка з квітня до листопада 2008 р. подорожує по 32-ох країнах світу та 25-ти областях України.
- На Міжнародному форумі «Народ мій завжди буде!» у 2008 р. в Києві Президент СКУ закликає присутніх представників 44-ох держав, ЄС, Ради Європи та ЮНЕСКО визнати Голодомор геноцидом.
- У 2010 р. СКУ проводить Міжнародну акцію «Свічка моління», у ході якої передає посвячені перед Меморіалом жертв Голодомору в Києві символічні свічки пам’яті до своєї мережі.
- СКУ просуває впровадження теми Голодомору в освітні програми держав світу.
- У 2013 р. СКУ втілює в життя проект «Поділись спогадами», записуючи та висвітлюючи 80 нових відеоспогадів свідків Голодомору.
- СКУ сприяє поширенню у світі таких фільмів про Голодомор, як «Жнива розпачу» (1984 р.), «Голод-33» (1991 р.), «Окрадена земля» (2012 р.) та «Гіркі жнива» (2017 р.).
Станом на березень 2017 р. Голодомор визнали геноцидом 17 країн світу: Австралія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Сполучені Штати Америки, Угорщина та Україна.