ДІЯЛЬНІСТЬ СКУ

БОРОТЬБА ЗА ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

«Ми документуємо перед світом непохитну волю українського народу до відновлення його суверенної соборної держави; маніфестуємо солідарність української спільноти у вільному світі; об’єднуємо всі сили українців для органічної співпраці; прокладаємо шлях до скріплення й розбудови всіх ділянок життя української спільноти у вільному світі».

о. д-р Василь Кушнір, 1967 р.
Президент СКУ в 1967-1969 рр. та в 1973-1978 рр.

 

З 1967 р. до1991 р. СКУ веде потужну діяльність, спрямовану на відновлення державної незалежності України та активно закликає міжнародну спільноту здійснювати тиск на Радянський Союз для його деколонізації.

Боротьба проти колоніального становища України:
СКУ проводить протестні акції, конференції, випускає друковані матеріали та звернення до міжнародних організацій, у т. ч. й Велика маніфестація волі на Медісон Сквер Ґарден та Демонстрація за свободу України перед Постійним представництвом СРСР в ООН (Нью-Йорк, 1967 р.).

Викриття політичних репресій радянської влади з використанням Гельсінського процесу та підтримка національно-демократичних сил України:
СКУ проводить тематичні акції, прес-конференції, дає свідчення перед всесвітньовідомими інституціями та урядами держав, зустрічається з міжнародними високопосадовцями, у т. ч. й Мадридська акція СКУ (1979-1983 рр.), яка домагається звільнення українських релігійних і політичних в’язнів.

Захист Української Греко-Католицької та Української Автокефальної Православної Церков:
СКУ випускає друковані матеріали, представляє релігійне питання України міжнародним інституціям, проводить конференції та організовує проведення молитов за переслідувані Українські Церкви, у т. ч. й Акція оборони Церкви і віри в Україні (1976-1978 рр.).

Інформування про тисячолітню історію української державності:
СКУ проводить культурно-просвітницькі кампанії і заходи та випускає друковані матеріали, у т. ч. й Міжнародна акція до 1000-ліття хрещення України (1988 р.), яка інформує про історію української державності та демонструє українські національні надбання.